INFO

Daugėlių g. 17,
Kuršėnai

+370 41 585 892
info@kursenupm.lt

Naujienos

                Skaičiaus PI (π3,141 592...) diena – kovo keturioliktoji – švenčia matematikai bei kiti tiksliųjų mokslų atstovai. Matematinė konstanta pi reiškia apskritimo ilgio ir jo skersmens santykį. Pi naudojama daugelyje matematinių, inžinerijos ir kitų mokslų formulių, ji laikoma viena svarbiausių matematinių konstantų. Mokslininkai nustatė, kad šis skaičius turi 5 trilijonus simbolių po kablelio. Tačiau matematikai sako, kad šis skaičius neturi pabaigos ir vargu, ar kada nors bus apskaičiuota tiksli pi reikšmė.

                 Kuršėnų  politechnikos mokykloje kovo 14-ąją dieną automobilių mechaniko ir prekybos įmonių vadybininko padėjejo grupių mokiniams vyko netradicinės pamokos, kurių tema skaičiaus π reikšmė. Mokiniai į klausimą  ,,kuo šiandienos data yra svarbi matematikams?” teisingai atsakė, kad tai π reikšmė. Geometrijoje yra daug ploto ir tūrio skaičiavimo formulių, kuriose naudojame reikšmę π. Prisiminę pagrindinį skaičiaus π apibrėžimą mokiniai turėjo pavaizduoti kuo jis reikšmingas matematikai. Visi vaizdavo apskritimą, kaip ratą kuris yra įsukęs geometrines figūras, formules, kuriose naudojama π reikšmė.

                Tokiomis pamokomis skatinamas mokinių kūrybiškumas, vaizduotė, informacinių technologijų panaudojimo galimybės.  Mokomasi išsakyti savo nuomonę, įsiklausyti, formuojasi savarankiškas mąstymas.

                Ačiū visiems už kūrybiškumą.

D. Vičienė, matematikos vyr. mokytoja