INFO

Daugėlių g. 17,
Kuršėnai

+370 41 585 892
info@kursenupm.lt

Naujienos

            Visą mėnesį penki VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos automobilių mechaniko specialybės mokiniai stažavosi Suomijoje, Joensū mieste. Tai antrakursiai – Ignas Sabaitis, Ovidijus Maižvilas, Amandas Šlekys, Benas Janauskas ir trečiame kurse besimokantis Martynas Januškas.

            Praktinė stažuotė vyko viename didžiausių profesinio rengimo institucijų Suomijoje - Riveria koledže ir Joensū automobilių priežiūros ir remonto įmonėse. Mokiniai dirbo su naujausia technika ir įranga, atliko praktines veiklas, susijusias su moduliu „Techninė priežiūra“, tiksliaisiais matavimo prietaisais nustatinėjo automobilių dalių techninius parametrus, ardė ir surinkinėjo automobilių variklius, sankabas, stabdžių sistemas, ardė ratus, juos keitė ir balansavo, montavo padangas, šalino variklių valdymo sistemų sutrikimus su diagnostine įranga.

          Stažuotei buvo taikoma Europos profesinio mokymo kreditų sistemos (ECVET) metodika. Mokinius mokė, daromą pažangą vertino kompetentingi Riveria koledžo profesijos mokytojai. Sugrįžus į mokyklą pasiekimų vertinimai (pažymiai) buvo perkelti, pripažinti ir užskaityti VšĮ Kuršėnų politechnikos mokykloje.

          Projekto dalyviai įgijo ne tik naudingos profesinės, bet ir asmeninės patirties: savarankiškumo, laiko planavimo, gebėjimo prisitaikyti ir orientuotis svetimoje aplinkoje, socialinės patirties, patobulino anglų kalbų gebėjimus.

          Koledžo mokytojai stažuotojams suorganizavo smagias laisvalaikio veiklas – pasivažinėjimą keturračiais, sniego motociklais ant užšalusio ežero ledo, iškylą gamtoje, taiklumo išbandymą tire ir kt.

          Mokinių stažuotė Suomijoje vyko pagal VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos įgyvendinamą Erasmus+ programos profesinio mokymo mobilumo projektą „Mokymo programų atnaujinimas per tarptautinę praktiką“ Nr.2018-1-LT01-KA116-046783.

 

 

Salvinija Paulauskienė

VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos projektų vadovė

„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.”