INFO

Daugėlių g. 17,
Kuršėnai

+370 41 585 892
info@kursenupm.lt

Naujienos

            Kuršėnų politechnikos mokykloje vyko Respublikinė švietimo įstaigų konferencija "Mokslo ir praktikos dermė: (ne)mažuose darbuose - dideli iššūkiai". Konferencijos tikslas ─ skatinti aktyvų ir efektyvų švietimo darbuotojų bendradarbiavimą, inovatyvių mokymo metodų taikymą pamokose dalinantis gerąja patirtimi.

            Siekiančiam garantuoti sėkmingą mokymo/si procesą, mokytojui ar vadovui, jau nebeužtenka vien tik profesijos kompetencijų, reikalingos šiuolaikiniam gyvenimui aktualios kompetencijos t.y. mokymosi tyrinėjant, eksperimentuojant, atrandant ir išrandant, kuriant ir bendraujant. Bendradarbiavimas – tai svarbus gebėjimas, atveriantis galimybes efektyviai siekti savo tikslų, mokytis iš kitų, nepasimesti sudėtingose situacijose, mokytis lyderystės ir iniciatyvos, įgyvendinant įvairius sumanymus.

            Renginio metu lektoriai skatino vieni kitus atskleisti ugdymo turinio ir praktikos sintezės galimybes įvairių mokomųjų dalykų pamokose, atverti daugiau erdvės švietimo turinio įvairovei. Daugelis lektorių akcentavo svarbą stimuliuoti nuolatinį pozityvios patirties perėmimą ir švietimo darbuotojų gebėjimus tyrinėti, ieškoti įdomių, mokinių kūrybiškumą ir inovatyvumą skatinančių veiklų. Visi pritarė idėjai siekti kūrybingai mąstyti, orientuojantis į ateities perspektyvą.

            Džiugu, kad nemažą dalį lektorių sudarė studentai iš „Lyderių laikas 3“ formaliųjų magistrantūros studijų programos „Švietimo lyderystė“. Jie konferencijoje pristatė savo magistrantūros darbus.

           Nuo idėjos iki rezultato tik vienas žingsnis ir tai puikiai įrodė stendinių pranešimų erdvė "Inovatyvių idėjų portfolio alėja". Alėjoje pristatyti stendiniai pranešimai kitokiu formatu: performansas, meninė instaliacija, paroda ir kt.

          Kad ir kokį pasaulio keitimo būdą pasirinksi, vis tiek reikės pradėti nuo savęs!