INFO

Daugėlių g. 17,
Kuršėnai

+370 41 585 892
info@kursenupm.lt

Naujienos

Archyvai – praeities ateičiai

 

Dalinamės kvietimu dalyvauti nuotoliniame šventiniame renginyje, lankyti archyvų virtualias parodas:

 

Sausio 14 dieną 14 valtiesiogiai iš Vilniaus rotušės archyvarų bendruomenė atidarys Archyvų metus.

2021-ieji – neeiliniai metai. Praėjo šimtmetis nuo pirmojo archyvo įkūrimo Lietuvos Respublikoje. Minint šią sukaktį 2021-ieji paskelbti Archyvų metais.

Numatytų renginių ir iniciatyvų ciklą valstybės archyvai kviečia pradėti su žymiais šalies kultūros, mokslo ir politikos sričių atstovais, ištirti nepažintas „Atminties teritorijas" ir paklaidžioti šviesos erdvėje. 

Archyvų metų atidarymo renginio vedėjai Giedrius Masalskis ir Lietuvos vyriausioji archyvarė Kristina Ramonienė atvers vertingiausio šalies dokumentinio paveldo parodą „Archyvai – praeitis ateičiai".

Pirmoje parodos dalyje išvysime menininkų sukurtą šviesos instaliaciją, kurioje akcentuojama tautos dokumentinio paveldo svarba kuriant asmeninius ir kolektyvinius prisiminimus bei archyvų vaidmuo įprasminant praeitį ir fiksuojant dabartį ateities kartoms. Antroji parodos dalis skirta archyvų raidai ir unikalumui atskleisti.

Renginio metu bus pristatytas dokumentinis filmas „Atminties teritorijos", kuriame pasakojama mūsų visų istorija.

Renginio žiūrovams gros Martynas Levickis ir Paulius Zdanavičius. Renginyje sveikinimo žodį tars Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, kultūros ministras Simonas Kairys, Lietuvos istorijos instituto direktorius Alvydas Nikžentaitis.

Renginį transliuos portalas LRT.lt.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/439976840358084

 

Sausio 13-osios trisdešimtmečiui artėjant, Lietuvos valstybės naujojo archyvo kolektyvas, norėdamas prisiminti ir dar kartą įvertinti tragiškų ir lemtingų 1991 m. sausio dienų reikšmę, žmonių valią, tikėjimą ir stiprybę, parengė pokalbių ciklą „30 Sausio žiemų",  o sausio 12 d. pristatys ir virtualią parodą, skirtą  šiems įvykiams paminėti. Kviečiame ir Jus susipažinti su paroda, pasiklausyti pokalbių.

Daugiau informacijos apie 1991 m. sausio 13-osios virtualų renginį: https://www.facebook.com/events/3514577975316095"