INFO

Daugėlių g. 17,
Kuršėnai

+370 41 585 892
info@kursenupm.lt

DĖMESIO

Svetainė po įstaigos reorganizacijos nebeatnaujinama. Pereikite į www.stmc.lt

Naujienos

Po mėnesį trukusios praktinės stažuotės Turkijoje į VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklą sugrįžo penkios mokinės: OR-2 gr. renginių ir poilsio paslaugų organizatorės Aistė Fokaitė, Urtė Brazlauskaitė, ir trys būsimos konditerės (KO-5 gr.) Meda Stulpinaitė, Ema Miniauskaitė ir Samanta Gorskytė. Praktiką penkių žvaigždučių viešbutyje Meryan (Antalijos regione) organizavo projekto partneris - Turkijos (Ankaros) turizmo profesine mokykla.

Konditerių praktika vyko viešbučio konditerijos ceche ir svečių aptarnavimo vietose - restoranuose, kavinėje. Konditerijos subtilybių mokė didelę profesinę patirtį turintys virtuvės šefai. Merginos gamino/puošė/patiekė plataus asortimento desertinius gaminius - tortus, pyragėlius, turkišką baklavą ir kitus gaminius.

Aistė ir Urtė dirbo kartu su viešbučio animatorių komanda. Merginos skatino poilsiautojus aktyviai leisti laisvalaikį, organizavo žaidimus įvairaus amžiaus grupių ir tautybių viešbučio svečiams, suaugusiems ir vaikams. „Mini Club“ aikštelėje vyko įvairios veiklos vaikams - žaidimai, šokiai, piešimai ant veido, akmenukų. Vakare kartu su viešbučio animatorių komanda buvo organizuojamos teminės diskotekos, naktiniai šou.

Praktinėje stažuotėje mokiniai įgijo naudingos profesinės, asmeninės patirties, pagerino anglų kalbos žinias, o bendraudami su turkais darbe ir bendrabutyje, išmoko ir turkiškų žodžių.

Paskutinę stažuotės dieną viešbučio vadovas, administracijos atstovai nuoširdžiai padėkojo už gerai atliktą darbą, įteikė tarptautinę patirtį patvirtinančius Europass mobilumo dokumentus ir sertifikatus, prisiminimo dovanėles su Meryan atributika, palinkėjo sėkmės ir kvietė sugrįžti.

Tarptautinis mobilumas leido susipažinti ir geriau pažinti Turkijos gamtą, kultūrą, susirasti naujų draugų. Prisiminimuose ilgam išliks aplankytos Alanijos istorinės vietos, smagi kelionė laivu, šokiai putose, safaris su visureigiais nepaliestoje Antalijos regiono gamtoje, emocijų pilnos tinklinio varžybos bendrabutyje, nuoširdus bendravimas.

Stažuotė vyko pagal Europos Komisijos finansuojamą programos „Erasmus+“ mobilumo projektą „Verslumo ir virtualios mokymosi aplinkos integracija į profesinį mokymą” Nr.2020-1-LT01-KA116-077626.

 

Salvinija Paulauskienė

VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklos projektų vadovė

 

Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.